За джудиста това е трети медал от голямо първенство при кадетите
Цветелин Мартинов се окичи с бронз на турнира от Европейската купа по джудо за кадети в Биелско-Бияла (Полша).
Българинът постигна три победи в най-леката категория до 50 кг. Преодоля поляка Каджетан Погорзелски, после германеца Юлиус Китагава, а на четвъртфиналите се справи и с французина Лукас Чанов след златна точка, като битката продължи 5:51 мин.
На полуфиналите Цветелин загуби от бъдещия шампион Милан Сабо (Унгария) след трето предупреждение. За бронза победи Габриел Круз (Бразилия).
За Христов това е трети медал от голямо първенство при кадетите, през миналата година той спечели и две титли.
При кадетките Ивон Христова е седма при 44-килограмовите.
В турнира участват 657 джудисти от 28 страни.
Надпреварата в Полша е част от подготовката на младите национали за световното първенство в София през август. Тогава България ще бъде за първи път домакин на шампионат на планетата.
Валентина Иванова получи приза за най-добър треньор на Държавното първенство по художествена гимнастика
Стилияна Николова спечели титлата при жените на Държавното първенство в София
Карлос Насар: Ще направя всичко възможно, за да присъствам на финала за Купата на България
Големият финал на Евровизия: DARA е сред фаворитите за победа на конкурса
Свлачища като по учебник. Неизбежна природна стихия или поредица от неизпълнени отговорности?