Областните кризисни щабове трябва да изготвят регионални планове за справяне с Kовид кризата при ръст на случаите. За това настоя бившият здравен министър Петър Москов в студиото на "Денят започва с Георги Любенов".
Според него е неясно защо доболничната помощ на този етап не присъства активно в диагностиката на случаите, като резултатът от това е, че пациентите стигат до болница в тежко състояние.
Д-р Петър Москов - бивш министър на здравеопазването: Аз бих направил, ако това зависеше от мене, да изискам за вчера от областните управители, кметове и общински съвети ясен план за регионално справяне, който върви с обявяване на критични нива, обявяване на кодове, защото всяка си има различна демография, различна транспортна схема, различен вид население, ясния финансов план как това се покрива, защото втори локдаун не можем да преживеем нито национално, икономически, нито като хора.