Дабъл-дабъл за Везенков при загуба на Олимпиакос

Александър Везенков
21:32, 22.11.2021
Чете се за: 01:17 мин.

Олимпиакос загуби от Панатинайкос с 76:81 точки в мач от 8-ия кръг на гръцкия елит. Александър Везенков бе най-резултатен за домакините със 19 точки и 10 борби, като записа дабъл-дабъл. Българинът бе състезателят, задържал се най-дълго на паркета, като игра 34:04 минути.

Срещата започна отлично за възпитаниците на Георгиос Барцокас, който изградиха преднина от 9 пункта при резултат 12:3. До почивката обаче гостите постигнаха обрат и изградиха преднина от 3 точки - 36:33.

След паузата Везенков и компания изградиха най-голямата си преднина в мача от 14 точки при резултат 59:45. В заключителните 10 минути баскетболистите на Димитриос Прифтис отбелязаха цели 33 точки, за да стигнат до нов обрат и да се поздравят с успеха след крайното 81:76.

Единствено гардът на победителите Неманя Недович бе по-резултатен от българския национал с 24 точки.

Олимпиакос е трети в класирането с актив от 6 победи и 1 загуба. Същия актив има и Панатинайкос, но е позиция по-нагоре.