11:48, 20.08.2020
Чете се за: 01:13 мин.
Баскетбол
далас изравни серията клипърс

"Маврите" спечелиха със 127:114 и изравниха серията срещу Лос Анджелис Клипърс, а словенецът отново бе най-резулататен за своя тим, отбелязвайки 28 точки.

Маверикс излязоха пределно мотивирани за победа, след като допуснаха обрата в първата среща между двата тима.

В началото на двубоя те взеха ранен аванс, който в един момент достигна цели 13 точки. В края на първата част обаче Клипърс се съвзеха и намалиха дефицита си до само 4 пункта.

През втората част до голяма степен събитията се повториха като Далас имаха, приемущество в началото, но силен край за отборът от Лос Анджелис означаваше отново минимална разлика между двата тима.

По време на третата четвърт мачът продължи да бъде оспорван като "маврите" все така поддържаха крехкия си аванс. В края те вдигнаха темпото и си осигуриха аванс от 13 точки преди решителните 12 минути.

През тях нямаше изненади и така Маверикс стигнаха до крайния успех, за да изравнят резултатът в серията.

Освен 28-те точки на Дончич, силен мач за победителите изигра и ларвиеца Кристапс Порзингис, който записа 23 точки и 7 борби.

Впечатляваща бе играта и на всички влезли от скамейката за Далас, които общо записаха 49 точки. Най-силен от резервите бе Бобан Мариянович, който за едва 9 минути на паркета записа 13 точки и 9 борби.

За Ла Клипърс най-резултатен стана Кауай Ленърд с 35 пункта, но този път те не бяха достатъчни за успеха.

Третият мач от серията от сблъсъка в Западната конференция е ранните часове на събота, българско време.

В други сблъсъци от изминалата нощ Бостън Селтикс надигра за втори пореден път надигра Филаделфия 76ърс взе солден аванс в серията.

"Келтите" започнаа трудно и изостанаха с 14 точки, но с развитието на двубоя вдигнаха нивото си, за да спечлеят със 128:101.

Джейсън Тейтъм записа 33 точки за успеха, а Кемба Уокър добави 20. Джоъл Ембънд бе най-резултатен за Филаделфия, записвайки 34 пункта.

В последните два мача от вчера Торонто надигра със 104:99 отбора на Бруклин Нетс и също записа втори успех, докато Юта Джаз изравни общия резултат срещу Денвър Нъгетс след 124:105.