Далас надви Филаделфия 76ърс за победа №300 в кариерата на старши треньора Джейсън Кид

далас надви филаделфия 76ърс победа №300 кариерата старши треньора джейсън кид
10:46, 06.02.2024
Чете се за: 03:52 мин.

Далас Маверикс се наложи със 118:102 като гост на Филаделфия 76ърс и по този начин се завърна към победите в редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА).

Срещата във "Уелс Фарго Център" отбеляза и юбилейния успех №300 в кариерата на наставника на "маврите" Джейсън Кид като старши треньор в НБА. По пътя си към това постижение, освен в Далас, 50-годишният специалист е работил още в Бруклин Нетс и Милуоки Бъкс.

Рано тази сутрин българско време във Филаделфия неговите момчета имаха трудно първо полувреме срещу 76ърс, в което по-често бяха догонващи в резултата, но в края на третата част Маверикс излязоха напреди при 72:70 и до края на изпуснаха инициативата. В хода на заключителните 12 минути гостите от Далас дори съумяха да изградят аванс от над 20 точки при 116:94, но до края домакините съкратиха част от пасива, за да дойде финалната сирена при 118:102 в полза на Лука Дончич и компания.

Словенската звезда на "маврите" този път не стана най-резултатен със своите 19 точки, тъй като Кайри Ървинг приключи с 23, а между тях се нареди и Джош Грийн с 20 пункта.

За домакините от Филаделфия, които бяха без голямата си звезда Джоел Ембийд, Кели Обре Джуниър се отличи с 19 пункта, а Тобайъс Харис остана със 17.

В подреждането Далас Маверикс заема 8-ото място в Западната конференция с баланс 27-23, докато 76ърс са 5-и на Изток с показатели 30-19.

В друг двубой от изминалата нощ ЛА Лейкърс надигра със 124:118 като гост Шарлът Хорнетс и така стигна до третия си пореден успех в НБА.

"Езерняците" изковаха победата си още преди почивката, на която те имаха преднина от 16 точки при 74:58, а през второто полувреме удържаха на домакинския натиск, който в един момент свали разликата на само четири пункта при 116:120.

ЛеБрон Джеймс, който приключи срещата с 26 точки, и компания все пак не допуснаха да се стигне до обрат и така в четвърти пореден двубой се справиха със "стършелите". Антъни Дейвис избухна с "трипъл-дабъл" за ЛА Лейкърс - 26 точки, 15 борби и 11 асистенции, докато Де’Анджело Ръсел вкара 28 точки за победата.

За домакините от Шарлът Майлс Бриджис завърши с 41 пункта, а Брендън Милърс добави 33.

В класирането Лейкърс са 9-и в Западната конференция с баланс 27-25, докато Хорнетс са 13-и на Изток с актив от едва 10 успеха и 39 поражения.