Данаил Полишев завърши 26-и на Маратона на рапирата в Париж

данаил полишев завърши маратона рапирата париж
Снимка: БФ Фехтовка
18:18, 05.02.2024

Данаил Полишев се класира на 26-о място в конкуренцията на 244 състезатели по време на международния турнир по фехтовка за кадети в Париж – Маратон на рапирата.

Надпреварата събра състезатели от 28 държави, а България беше представена от Данаил Полишев и Александър Татарски при кадетите, както и от Евангелина Велчева при кадетките.

Полишев започна състезанието изключително силно, като спечели всичките си срещи в груповата фаза, след което в директните елиминации записа още две победи, преди все пак да допусне две поражения, които го оставиха 26-и в подреждането. Другият ни представител Александър Татарски се нареди 159-и.

В надпреварата при кадетките Евангелина Велчева зае 39-а позиция, а в състезанието се включиха общо 141 фехтовачки.

Димитър Илиев пред БНТ: Моята цел е да подсигурим добри условия за българските спортисти
Какво се е случвало в частния съдийски клуб, ръководен от Нотариуса?