Даниел Асенов с четвърти пореден медал от европейско първенство по бокс

даниел асенов четвърти пореден медал европейско първенство бокс
14:25, 29.05.2022

Българският боксьор Даниел Асенов спечели четвърти пореден медал от европейски шампионат. 25-годишният ни национал взе бронзово отличие на първенството в Ереван.

В категория до 54 килограма Даниел Асенов-Тайсъна отстъпи с 0:5 съдийски гласа на ирландеца Дилън Ийгълсън на полуфиналите.

Българинът опита да заличи ръстовото предимство на съперника си, като изпита затруднения в първия рунд, за да намери дистанцията. Във втория Даниел изравни играта и всичко отиде в ръцете на съдиите след третата част. Ийгълсън направи достатъчно, за да ги убеди, че заслужава място на финал и така Асенов остана с бронзов медал.

За Даниел отличието е четвърто поредно на европейски финали. Той е златен медалист от Самоков 2015 и Харков 2017, както и сребърен от Игрите в Минск през 2019 г.

Дотук България записа финал за Ергюнал Себахтин (48 кг) и бронз на Даниел Асенов (54 кг). Третият ни полуфиналист – Хавиер Ибаниес (57 кг) ще се качи на ринга във вечерната сесия. Натурализираният кубинец ще срещне представителя на домакините Артур Базеян в четвърти мач, който трябва да започне около 17:45 ч.

По-рано днес Ергюнал Себахтин се класира за финала в категория до 48 килограма. Утре (30 май) ще се изправи срещу Сахил Алахвердови от Грузия в спора за златото.

НА ЖИВО: Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки в Банска Бистрица по БНТ 3
09:55, 19.07.2024
Чете се за: 00:52 мин.
Александър Григоров пред БНТ: Кану-каякът е един от най-успешните спортове в България (ВИДЕО)
09:45, 19.07.2024
Чете се за: 01:17 мин.
Българските плувци и гимнастици потеглиха спокойни и мобилизирани за Игрите в Париж
09:06, 19.07.2024
Чете се за: 02:22 мин.