от Вяра Илиева
08:56, 27.10.2022
Чете се за: 02:17 мин.
Даниил Медведев

Даниил Медведев се класира за втория кръг на тенис турнира във Виена с награден фонд от 2 489 935 долара. Поставеният под номер 1 в схемата руснак се справи набързо с грузинеца Николоз Басилашвили. Медведев спечели с 6:2, 6:2 за час и една минута.

26-годишният Медведев, който заема четвърто място в световната ранглиста ще се изправи срещу Доминик Тийм във втория кръг на турнира в австрийската столица.

Стефанос Циципас спечели със 7:6 (2), 6:2 срещу представителя на домакините Денис Новак. В първата част двамата тенисисти размениха по един пробив и достигнаха до тайбрек. В него добавеният под номер 2 грък поведе с 5:1, за да се поздрави с краен успех.

Във втория сет Циципас на два пъти проби сервиса на своя опонент, за да поведе с 4:1, а след това да спечели сета с 6:2, а с това и мача след 90 минути игра.

Следващ съперник на Циципас във Виена ще бъде Борна Чорич. Двубоят ще бъде повторение на финала от турнира в Синсинати, когато титлата беше спечелена от хърватина.

Шестият в схемата Яник Синер също продължава напред. Италианецът спечели с 6:3, 6:3 срещу Кристиан Гарин от Чили.

Денис Шаповалов се класира за четвъртфиналите на турнира, след като в мач от втория кръг победи поставения под номер 4 Тейлър Фриц (САЩ) с 6:1, 4:6, 6:3.

Така в първия си четвъртфинал във Виена той очаква британеца Даниел Евънс, който постигна бърза победа над руснака Карен Хачанов с 6:2, 6:2.

Абсурден случай от Варна: 4 кучета са отглеждани в изоставен автомобил, собствениците са неизвестни