Държавата ще компенсира земеделските производители за разходите за напояване. Това предвиждат промени в Закона за водите, приети на второ четене от парламента.
С измененията се възлага на "Напоителни системи" ЕАД да поеме изцяло и да осигурява услугата "напояване" за устойчиво, балансирано и справедливо водоползване на земеделските стопани. За тази дейност дружеството ще получава компенсация от държавния бюджет, когато задължението води до нетни разходи и финансова тежест, а размерът ще се определя по методика, която трябва да бъде приета от Министерски съвет.
Стою Стоев: Вместо съдебна реформа управляващите запазиха политическия контрол върху ВСС
Митничари откриха 73 бойни пистолета в камион на „Капитан Андреево“, пътувал за Нидерландия
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели