Държавното първенство по баскетбол 3х3 ще се проведе в София

топка лого баскетбол
16:26, 01.04.2022
Чете се за: 01:17 мин.

Държавното първенство по баскетбол 3х3 ще се проведе в София в края на април, информират от федерацията.

В зависимост от броя на записаните отбори, турнирът ще се проведе в един или два дни (30.04 - 01.05.2022). Турнирът ще премине под надслова “Стани шампион, играй за България“.

Залогът за участниците е голям – победителят ще получи право да представя България на квалификациите за Европейско първенство в Констанца (Румъния) 4 - 5 юни 2022 г., както и участие в международен турнир като част от подготовката.

Всеки клуб от шампионата на България ще получи покана за участие с един отбор. Тимовете трябва да са съставени от минимум трима и максимум четирима състезатели.

Отбор, съставен от състезатели от конкретен клуб, ще получи 80 точки от системата от показатели за оценка и финансово подпомагане на дейността на баскетболните клубове от ММС и други източници за квалификациите и 100 точки за участие във финалния турнир.

Срокът за подаване на заявки е до 17.00 ч. на 14 април (четвъртък).

Яник Синер: На Ролан Гарос ще играя само ако съм на 100 процента готов
12:21, 06.05.2024
Чете се за: 02:22 мин.
Милица Мирчева финишира 10-а в маратона на Прага, но не успя да покрие норматив за Париж 2024
12:11, 06.05.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Далас Старс елиминира шампиона Вегас Голдън Найтс в първия кръг на плейофите в НХЛ
Чете се за: 03:30 мин.
Кливланд Кавалиърс взе решителния седми мач с Орландо и се класира за полуфиналите в Източната конференция на НБА
10:16, 06.05.2024
Чете се за: 02:32 мин.
Григор Димитров остава под №10 в световната рагнлиста, сериозен прогрес за Милев и Радулов
09:54, 06.05.2024