Датските хокеисти дебютираха с успех на Зимните олимпийски игри в Пекин

19:25, 09.02.2022
Чете се за: 01:25 мин.
датските хокеисти дебютира успех зимните олимпийски игри пекин

Мъжкият национален отбор по хокей на Дания записа историческа първа победа в олимпийския хокеен турнир още в дебютния си двубой от надпреварата.

Абсолютните дебютанти спечелиха с 2:1 срещу отбора на Чехия и по този начин временно оглавиха подреждането в тази група В, където по-рано днес Руския олимпийски комитет (РОК) се наложи с минималното 1:0 срещу Швейцария.

Маркус Лауриндсен и Франс Нилсен бяха точни в средата на първата третина, за да осигурят на "датските лъвове" аванс от две попадения.

В началото на втората част чешкият капитан Роман Червенка върна един гол за четвъртите от последните Зимни олимпийски игри, но въпреки това те не успяха да избегнат поражението.

За това вина носи и стражът на датския отбор Себастиан Дам, който беше на висота през цялото време и завърши с 39 спасявания, за да помогне на своя тим да стигне до победата.

В следващите мачове в петък датчаните се изправят срещу хокеистите на РОК, докато отборът на Чехия ще спори с Швейцария.

"Пирогов": Основна причина за високата смъртност е, че пациентите идват късно
Виктория Василева: Подкрепяме всички усилия за подобряване на работата на прокуратурата