Давиде Фратези отново изведе Интер до победа в добавеното време

"Нерадзурите" направиха пълен обрат в петата минута от добавеното време.

от Константин Джаркин
23:45, 08.04.2024
Чете се за: 03:05 мин.
давиде фратези отново изведе интер победа добавеното време

Интер обърна Удинезе на "Дачия Арена" с 2:1 в 95-ата минута в последния мач от 31-ия кръг на Серия "А". Така "нерадзурите" запазват шанса си да спечелят титлата в "Дерби дела Мадонина" срещу Милан на 22 април.

Гостите поеха контрол в началото на двубоя и имаха няколко добри положения, с които да открият резултата.

Противно на развоя на мача обаче малко преди края на първото полувреме Лазар Самарджич даде аванс Удинезе. Интересното за голмайстора е, че през лятото той мина успешно медицински прегледи при "нерадзурите", но в последния момент сделката пропадна.

В 48-ата минута бе отменен гол на Карлос Аугусто след центриране на Федерико Димарко от статично положение.

Пет минути по-късно, отново след центриране на Димарко, вратарят на Удинезе Мадука Окойе не успя да играе с топката и удари нападателя на Интер Маркюс Тюрам, което доведе до дузпа за гостите.

Хакан Чалханоглу бе безупречен от бялата точка и изравни резултата. С това попадение "нерадзурите" станаха първия отбор в историята на Серия "А", който вкарва гол във всеки един от първите 31 мача. Турчинът пък от своя страна продължи своята 100% успеваемост от бялата точка, откакто се подвизава в Интер.

В петата минута от добавеното време "златната резерва" Давиде Фратези се оказа на точното място, след като удар на Лаутаро Мартинес намери гредата, а италианецът само чукна топката в мрежата, за да оформи крайния резултат.

"Нерадзурите" са с преднина от 14 точки на първото място пред градския си съперник, с който ще играят на 22 април в потенциално решаващ за титлата двубой. Преди това Интер приема Каляри на стадион "Джузепе Меаца".

Удинезе се намира на 15-а позиция в класирането с актив от 28 точки. Следващият мач на "малките зебри" отново е домакинство срещу Рома.