Делото за катастрофата, при която загина треньорът по футбол Ферарио Спасов, тръгва отначало заради смяна на съдията. Новият съдия-докладчик е заместник-председателят на Окръжния съд Милена Карагьозова, като промяна се наложи заради пенсиониране на предишния.
На днешното разпоредително заседание обвиняемият Начо Пантелеев има право да поиска съкратено съдебно следствие, ако признае вината си, а роднините на Ферарио Спасов да поискат да бъдат конституирани като частни обвинители.
Инцидентът стана на 11 ноември 2023 г. на пътя София - Варна край село Шереметя. Досега делото беше отлагано два пъти заради заболяване на обвиняемия и на адвоката му.
Начо Пантелеев е с повдигнато обвинение за причиняване на смърт по непредпазливост, но с квалификацията особено тежък случай заради многобройните му пътни нарушения преди инцидента.
Проф. Пламен Киров: Сарафов не може отново да заеме поста на и.д. главен прокурор
Мотористите готови на протест: Искат да могат да плащат разсрочено „Гражданска отговорност“
Съдът остави в ареста двамата бивши украински военни, задържани у нас и обвинени в шпионаж
Дечев за скандала около главния секретар на МВР: Стари ченгета използват мръсни номера
Илияна Йотова: Всяка форма на насилие срещу политически лидери, демократични институции и граждани е категорично недопустима
Вълна от подкрепа от световните лидери за Доналд Тръмп след опита за покушение
Енергийната сигурност и бюджетът са сред основните предизвикателства според премиера Гюров