Националът Денис Карягин и грандът Фенербахче Медикана (Истанбул) спечелиха бронзовите медали в турската Ефелер лига. Воденият от Слободан Ковач тим се наложи като домакин над Аркас Спор (Измир) с 3:1 (25:23, 14:25, 25:20, 25:20) в третия мач от плейофната серия за третото място в първенството.
Така Фенербахче спечели серията с 2-1 победи, а с това и третото място в първенството.
Срещата беше последната за Аркас Спор в мъжкия елит на Турция. От следващия сезон клубът няма да поддържа мъжки отбор, като ще се концентрира в развитието на млади таланти и участие в подрастващите първенства.
Карягин влезе в игра за кратко за своя тим в края на четвъртия гейм, но без да реализира нито една точка. Над всички за Фенербахче беше олимпийският шампион с Франция Ървин Нгапет с 20 точки (5 аса, 3 блокади), а Каан Гюрбюз добави още 13 точки за победата.
За тима на Аркас германската звезда Георг Гроцер (3 ас) и Гьокчен Юксел (1 ас, 2 блокади) реализираха по 17 точки.
Италия прекъсна негативната си серия с победа над Бразилия в Лигата на нациите
Волейболните национали на България под 22 г. записаха нов успех над Португалия
България стартира с убедителен успех на Балканското първенство по волейбол до 18 години
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
Съдът гледа мярката на 21-годишния шофьор, който уби две деца край Мездра