Денислава Глушкова отпадна в първия кръг на Уимбълдън при девойките

17:42, 03.07.2022
Чете се за: 01:50 мин.
денислава глушкова отпадна първия кръг уимбълдън девойките

Българската тенисистка Денислава Глушкова загуби още в първия си двубой от тазгодишния Уимбълдън при девойките.

Глушкова допусна поражение с 1:6, 5:7 от американската тенисистка Кавия Лопес, поставена под №8 в основната схема.

Двубоят започна трудно а българката, която допусна ранен пробив и изоставане от 0:3 гейма. Впоследствие Глушкова спечели един гейм, но след нова серия от три поредни Лопес затвори първата част с 6:1 в своя полза.

Във втората пък двете тенисистки си размениха общо шест пробива в първите десет гейма, след които резултатът беше 5:5. За съжаление, в 11-ия гейм българката инкасира нов пробив, което позволи на нейната съперничка да сервира за победата. Денислава се опита да се пребори да стигне до тайбрек, но тя пропусна четири брейкбола и в крайна сметка загуби гейма, а с това и мача след час и 25 минути на корта.

Въпреки това поражение за Денислава Глушкова тазгодишното участие на Уимбълдън не е приключило, тъй като тя ще играе и в турнира на двойки, където ще си партнира с Хаю Киношита от Япония.

Независимите депутати се включват в работната група на ПП, ще обявят дали подкрепят кабинета до петък
Николай Денков: Ще предложим кабинет, когато имаме подкрепа от минимум 121 депутати