Денислава Глушкова се класира за четвъртфиналите на турнир в Гърция

Втората поставена Глушкова елиминира рускинята Полина Лейкина с категоричното 6:0, 6:2, след като спечели първите десет гейма в мача, продължил 81 минути.

денислава глушкова отпадна първия кръг уимбълдън девойките
Снимка:
16:21, 10.10.2024
Чете се за: 00:52 мин.

Българката Денислава Глушкова се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на клей в Ираклион (Гърция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Така за място на полуфиналите 20-годишната софиянка ще се изправи утре срещу осмата поставена Тилвит Ди Джиролами (Белгия).

Квалификантката Дария Великова отпадна във втория кръг след поражение от номер 7 Лус Ебелинг Конинг (Нидерландия) с 2:6, 1:6. 20-годишната Великова все пак записа първа победа във веригата на Световната федерация ITF.