"Два проблема ни пречат - липсата на върховенство на закона и сантиментите към източните ни съседи". Това коментира премиерът акад. Николай Денков по време на откриването на Софийския икономически форум.
По думите му България трябва да работи за развитие на икономиката си, въпреки че е малка държава.
"Нашата страна е твърде малка, за да бъде конкурентна на големите региони. За съжаление, това, което виждаме, е, че има две основни пречки - съществуващите проблеми с върховенството на закона. Вторият проблем е недостатъчна позиция за интеграция към НАТО и Запада и някои сантименти на източните ни съседи. Тези проблеми трябва да бъдат разглеждани заедно".
По думите на Денков ще бъдат изградени два нови реактора в АЕЦ "Козлодуй", както и ще бъдат затворени мините и централите в "Марица изток".
Снимки: Десислава Кулелиева




Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Валя Веселинова: Потребителите трябва да бъдат разумни, да не се подлъгват по ниската цена
Симеон Караколев: Борим се да пазим износа заради шарката, а продаваме навън сиренето по 6 евро, тук го купуваме по 15-18 евро
Първият български стоманобетонен плаващ док е готов: Ще ремонтира суперяхти до 2500 тона
Не се очаква промяна в мощностите на АЕЦ "Козлодуй" заради ниското ниво на Дунав
Антимафиоти от Русе първи засекли следите на групата, произвеждала фентанил в София
Сметната палата образува производство за конфликт на интереси при Делян Пеевски