Денвър Нъгетс порази шампионите от Голдън Стейт Уориърс в НБА

11:13, 22.10.2022
Чете се за: 03:50 мин.
Денвър Нъгетс
Снимка: АРХИВ

Денвър Нъгетс нанесе първа загуба през сезона в НБА на шампионите от Голдън Стейт Уориърс и то на техен терен. Денвър спечели с 128:123 за да запише първи успех от началото на сезона. Никола Йокич беше с основна заслуга за победата, след като се отчете с "трипъл-дабъл". Сърбинът реализира 26 точки, хвана 12 борби и направи 10 асистенции. Брус Браун отбеляза 20 точки за успеха, а Кентавиъс Калдуел-Поуп завърши с 17 точки.

За Голдън Стейт най-резултатен беше Стеф Къри с 34 точки, а още 23 реализра Андрю Уигинс.

Джа Морант вкара 49 точки при победата на Мемфис като гост на Хюстън със 129:122.

Морант, който записа само три точки по-малко от рекорда в кариерата си, добави 8 асистенции в мача и два чадъра в четвъртата четвърт. Джейлън Грийн беше най-резултатен за Хюстън с 33 точки, докато Кевин Портър - младши добави 18 точки и 4 асистенции.

Бостън Селтикс записа втора поредна победа от началото на сезона, след като надделя със 111:104 над Маями Хийт като гост. Джейсън Тейтъм реализира 29 точки за Бостън, а Джейлън Браун добави още 28. За Маями най-резултатен стана Тайлър Хиро със своите 25 точки.

Кайри Ървинг и Кевин Дюрант изведоха Бруклин Нетс до първи успех през новия сезон. "Мрежите" се наложиха със 109:105 над Торонто у дома. Ървинг се отчете с 30 точки, Дюрант добави още 27. За Раптърс най-резултатен беше Паскал Сиакам с 37 точки. Камерунецът хвана 12 борби и направи 11 асистенции, за да оформи "дабъл-дабъл", но това не беше достатъчно за победа.

Юта спечели срещу Минесота със 132:126 след продължение след 29 точки на Джордан Кларксън. Джазмените преодоляха пасив от 17 точки, за да стигнат до обрат. Тимът реализира серия от 7:0 в края на петминутното продължение и записа втори успех за сезона.

С кош на Брадли Бийл 7.4 секунди преди сирената Вашингтон спечели срещу Чикаго със 102:100.