11:12, 02.09.2020
Чете се за: 01:14 мин.
Баскетбол
денвър нъгетс продължават напред полуфиналите западната конференция

Нъгетс се наложиха над Юта Джаз в седмия решителен мач от плейофната серия след страхотна драма в последните секунди и си осигуриха сблъсък с ЛА Клипърс в следващата фаза.

Двубоят между двата тима беше крайно интригуваш, въпреки че на почивката изглеждаше, че Денвър ще спечелят без никакви затруднения.

Денвър започнаха по-силно и към края на първата четвърт отвориха аванс от 10 точки. Въпреки това "джазмените" намалиха изоставането си до само 5 пункта след тройка на Джордж Нианг, 26 секунди преди края.

През втората четвърт отново Нъгетс контролирах събитията на паркета отваряйки разлика от почти 20 точки, която отново в последната минута бе сведена до 14 от Юта.

След почивката ситуацията се промени и Джаз поеха инициативата, за да намлят изоставането си до само 5 точки в края на третата четвърт.

Но голямата драма в мача тепърва предстоеше да се разиграе в решителните 12 минути. Седем минути и половина преди края двата тима играха при пълно равенство, 68:68.

Започна преследване между двата тима като Денвър съумя да се откъсне минута и 45 секунди преди края, когато Джамал Мъри реализира кош за 74:78.

"Джазмените" обаче не се предадоха и стигнаха до ново равенство 47 секунди преди края.

Решаващите две точки бяха дело на капитана на Нъгетс, Николка Йокич 27 секунди преди сирената. Въпреки това, те можеха да бъдат недостатъчни ако в последната секунда Майк Конли бе реализирал от тройката, но за негово разочарование топката не попадна в коша.

Така Денвър достигна до полуфиналите на Западанта Конференция за втори пореден сезон и този път ще се надява на успех срещу ЛА Клипърс, след като миналата година загуби след решителен седми двубой от Портланд Трейл Блейзърс.

Най-резултатен за победителите стана героят Никола Йокич, завършил с "дабъл-дабъл" след 30 точки и 14 борби. Джамал Мъри записа в актива си 17 пункта.

За "джазмените" Донован Мичъл отбеляза 22 точки, а Руди Гобер приключи с 19 точки и 18 борби.

В другия мач от изминалата вечер, Бостън Селтикс записа втори пореден успех срещу шампионите от Торонто Раптърс след 102:99.

Джейсън Тейтъм се отличи с 34 точки, 8 борби и 6 асистенции, за да помогне на своя тим да вземе комфортен аванс в полуфиналният сблъсък от Източната Конференция.