Десетима от Торино шокираха Милан насред "Сан Сиро" и го изхвърлиха от Купата на Италия

10:12, 12.01.2023
Чете се за: 02:02 мин.
десетима торино шокираха милан насред сан сиро изхвърлиха купата италия

Отборът на Торино поднесе изненадата в 1/8-финалите на турнира за Купата на Италия, след като елиминира действащият шампион на Италия Милан след победа с 1:0 като гост след продължения.

Впечатляващото в успеха на "биковете" бе, че те играха с човек по-малко от 70-ата минута на срещата, когато бранителят Кофи Джиджи бе изгонен за втори жълт картон.

Макар и останал с десетима футболисти, тимът на Торино запази вратата си суха, като с основна заслуга за това бе вратарят Ваня Миленкович-Савич, който на няколко път блесна с важни спасявания.

През първото полувреме и гредата се притече на помощ на гостите в 26-ата минута на срещата, когато Шарл Де Кеталаре стреля с глава след центриране от ъглов удар.

Така се стигна до 114-ата минута на мача, в която Браян Байейе бе изведен отдясно, след което комбинира с Мишел Адeпо, който отблизо преодоля Чиприан Татарушану, за да даде аванс на Торино.

В оставащото време до края Милан се опита да стигне до равенството, но с пропуски се отчетоха Давиде Калабрия и Тео Ернандес.

По този начин радостта остана за отбора на Торино, който с успеха на "Сан Сиро" си осигури място на четвъртфиналите в турнира за Купата на Италия, където "биковете" ще гостуват на победителя от срещата между Фиорентина и Сампдория.