Девойките приключиха осми на европейското първенство по баскетбол

Български национален отбор по баскетбол за девойки до 18 г. Исландия
Снимка: Българска федерация по баскетбол
13:20, 09.07.2023
Чете се за: 01:10 мин.

Националният отбор по баскетбол за девойки завърши на осмо място представянето си на европейското първенство за 18-годишни, Дивизия Б, в София.

В зала „Триадица“ тимът записа четвърта поредна загуба – от Исландия с 69:86, след като показа умора и не успя да се съвземе от загубата от Гърция в четвъртфиналите.

Момичетата изиграха слабо второ полувреме и приключиха негативно започналото добре за тях европейско първенство.

С 13 точки и 7 борби най-резултатна бе Деница Манолова. Елена Драгоева добави 12 точки, а 11 и 7 борби записа Яна Карамфилова.

Моника Борисова пък ще завърши на върха в класацията на най-добрите подавачи в първенството със средно 7,3 завършващи подавания на мач.

Жега през новата седмица - все по-горещо ще става с всеки изминал ден
Стефан Командарев след триумфа в Карлови Вари: Основният урок е за повече внимание към възрастните хора