Дея спорт не даде гейм на Славия и се върна към победите

21:16, 05.11.2022
дея спорт даде гейм славия върна победите

Отборът на Дея спорт се завърна към победите във волейболната Суперлига, след като надигра с 3:0 (25:17, 25:16, 25:16) у дома тима на Славия в среща от 5-ия кръг на шампионата.

В бургаската зала "Младост" домакините не оствиха никакви шансове на "белите", като тотално доминираха във всеки един от трите гейма, за да стигнат до победата след само 65 минути игра.

По този начин момчетата на Венцислав Симеонов спряха негативната серия от три поредни загуби и записаха първата си победа в първенството от старта на кампанията, когато бе надигран тимът на Берое.

За успеха най-резултатен стана Димитър Дулчев с 16 точки, а Самуил Вълчинов добави 14 точки.

В класирането Дея спорт се изкачи до 5-та позиция с актив от 7 точки, докато Славия е на предпоследното 11-то място с 2 пункта.

През следващата седмица за бургазлии предстои първи двубой от фазата на 1/16-финалите в турнира за Купата на претендентите срещу швейцарския Лозана. Срещата е във вторник (8 ноември) от 19.00 часа в зала "Младост".

Защо се бавят даренията за пострадалите от потопа в Карловско?