Дея спорт остана непобеден в НВЛ, Пирин Разлог с трета поредна победа

дея спорт остана непобеден нвл пирин разлог трета поредна победа
20:11, 17.11.2023
Чете се за: 01:55 мин.

Отборът на Дея спорт Бургас записа четвъртата си последователна победа от началото на сезона в Националната волейболна лига (НВЛ) при мъжете, надигравайки с 3:0 (25:14, 25:17, 25:23) гейма като гост състава на Марек Дупница.

Бургазлии имаха пълен контрол върху двубоя в първите две части, но в третата срещнаха сериозна съпротива от състава на домакините, които в един момент имаха пет точки аванс при 21:16.

Последва обаче серия от 9:2 в полза на Дея, с която гостите сложиха и точка на спора.

Най-резултатен за успеха стана диагоналът Николай Учиков със своите 13 точки, докато за Марек Димитър Дулчев приключи с 14.

В друга среща от кръг Пирин Разлог записа третия си пореден успех, сразявайки с 3:0 (25:21, 25:17, 25:18) гейма като гост състава на Добруджда.

Разложани доминираха тотално в зала "Добротица", като за победата Мариян Наков се отличи с 13 точки, а със същия актив приключи и Маркус Уускари от състава на домакините.

В класирането Дея спорт заема 2-о място с пълен актив от 12 точки и баланс 4-0, Пирин Разлог (3-2) е 3-и с актив от 9 пункта. Добруджа е на 7-ата позиция с баланс 2-2 и 6 точки, докато Марек Дупница са на дъното без успех и без спечелена точка.

Телата на две израелски заложнички са открити край болница "Ал Шифа" в Газа
Радослав Росенов осигури трети български финал на европейското по бокс до 22 г. в Черна гора