Диего Симеоне: Спечелихме трите точки с търпение в защита

Атлетико ще играе дерби срещу Реал Мадрид в неделя.

диего симеоне очаква труден реванш борусия шампионската лига
Снимка:
09:24, 27.09.2024

Треньорът на Атлетико Мадрид Диего Симеоне остана доволен от представянето на отбора си в защита при победата над Селта Виго с 1:0 в испанската Ла Лига, но аржентинецът е убеден, че тимът му може да създава повече положения в атака, съобщи Ройтерс.

Атлетико успя да запази още една чиста мрежа в шампионатен мач, като затвърдиха статута си на най-добрия отбор в защита в Ла Лига, като до момента са допуснали само четири попадения в седем срещи. Тимът на Симеоне отправи два удара към вратата на Селта, като спечели трите точки с гола на Хулиан Алварес в края. Това бе първа загуба за тима на Виго у дома от 7 месеца насам.

"Спечелихме трите точки със страхотно търпение в защита срещу съперник, който не е губи от февруари у дома", каза аржентинският треньор.

"Работим добре, но трябва да се подобрим в атака. През първата част не създадохме положения за нападателите си", добави Симеоне.

Симеоне остана доволен от представянето на Алварес, нападателя Анхел Кореа и халфа Родриго Рикелме, който влезе като резерва.

"През второто полувреме резервите ни направиха по-добри. За щастие в края Гризман и Хулиан намериха целта", добави Диего Симеоне.