Служебният министър-председател Димитър Главчев проведе разговор със служебния министър на младежта и спорта Георги Глушков, като причина за това са неизплатените премии на щангистите и треньорите за медалите от Олимпийските игри в Париж, съобщиха от правителствената информационна служба.
Премиерът Главчев изиска решение в спешен порядък от министър Глушков.
През август Главчев заяви, че по наредба ще бъдат изплатени премии на всички спортисти, които са до осмо място в класирането на Олимпиадата. За олимпийските шампиони премиите са в размер на 250 000 лв., за сребърен медал – 200 000 лв. и за бронзов – 100 000 лв.
Кими Антонели продължи да впечатлява с най-добро време и във втората тренировка в Австрия
Ива Ереминова подобри класирането си и завърши седма на европейското първенство в Будапеща
Тиери Нювил запази лидерството си на Рали Акрополис, Ожие остава в битката за победата
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата