Димитър Кузманов е четвъртфиналист на "Чалънджър" в Индия

Димитър Кузманов
Снимка: БФТ
14:10, 16.02.2022

Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис за мъже от сериите "Чалънджър" на АТП в Бенгалуру (Индия) с награден фонд 53 120 долара.

Кузманов победи във втория кръг №196 в световната ранглиста Александър Мюлер (Франция) с 6-4, 6-1. Срещата продължи 1 час и 28 минути.

По този начин Мико се реваншира за загубата си от Мюлер на първия турнир в Бенгалуру, който се проведе преди седмица. В първия кръг Кузманов елиминира поставения под номер 2 в схемата французин Юго Грение с 6:4, 6:3.

Димитър Кузманов поведе с 3-0 в началото на срещата, но допусна връщане на пробива за 3-2. Последваха два нови разменени пробива. Мико нанесе удара си с нов брейк при 5-4 и така спечели първия сет за 56 минути игра.

Във втората част Кузманов направи серия от пет поредни спечелени гейма и затвори мача с 6-1.

На четвъртфиналите Кузманов ще играе срещу №228 в световната ранглиста Матиас Бург от Франция.