димитър кузманов обърна руснак старта чалънджър босна
Снимка: БФ Тенис
17:54, 29.03.2022
Чете се за: 00:52 мин.

Националът на България за Купа "Дейвис" Димитър Кузманов се класира за втория кръг на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Чалънджър" в Оейраш (Португалия) с награден фонд 45730 евро, съобщиха от Българската федерация по тенис.

Кузманов, който миналата година достигна до четвъртфиналите на надпреварата, победи с 6-2, 6-1 Франческо Форти от Италия. Срещата продължи 74 минути.

Мико направи четири пробива в първия сет, а във втория постигна серия от пет поредни спечелени гейма от 1-1 до 6-1.

Съперник на Мико във втория кръг ще бъде №6 в схемата и №150 в световната ранглиста Нуно Боргес от Португалия.