Димитър Кузманов се класира за втория кръг на турнира в Роан

08:16, 08.11.2022
Чете се за: 02:10 мин.
Димитър Кузманов
Снимка: Българска федерация по тенис

Димитър Кузманов се класира за втория кръг на тенис турнира в зала от сериите "Чалънджър" във френския град Роан с награден фонд 90 280 евро.

29-годишният българин победи водача в схемата Раду Албот (Молдова) с 6:3, 6:4 за близо два часа игра.

Срещата започна отлично за българина, който поведе с 3:0 след пробив във втория гейм и успя да затвори първата част с 6:3. Вторият сет отново започна с ранен пробив за Кузманов, а в седмия гейм българинът отново взе подаването на съперника и поведе с 5:2.  81-ият в света Албот върна един пробив, след което намали на 4:5, но Кузманов не допусна обрат и приключи мача на свой сервис с четвъртия си мачбол

Българинът записа първа победа срещу този съперник, от когото имаше четири загуби в четири мача. Във втория кръг 210-ия в света Кузманов може да играе срещу друг българин – Адриан Андреев, който днес играе с номер 260 в света Артюр Филс от Франция.

Александър Лазаров, който премина през квалификациите, ще играе в първия кръг срещу №2 в схемата и №132 в света Юго Гастон от Франция.

Кузманов и Андреев са записани като тандем в турнира на двойки. Там Александър Лазаров ще играe заедно с друг българин Радослав Шандаров. Александър Донски пък ще си партнира с Петрос Циципас.

Каква ще е съдбата на Белодробната болница във Варна - общинският съвет заседава
Локомотив Пловдив и Лудогорец се изправят един срещу друг в последен мач от 17-ия кръг на Първа лига