Димитър Шейтанов допусна 4 гола при дебюта си в Португалия

от Борил Гочев , Източник: БНР
11:37, 22.07.2020
Чете се за: 00:29 мин.
димитър шейтанов допусна гола дебюта португалия

Вратарят Димитър Шейтанов направи дебют в професионалния футбол на Португалия при тежката домакинска загуба на негови Авеш с 0:4 от Бенфика в португалското първенство.

Юношата на Левски изигра първия си мач за тима на Авеш и въпреки четирите гола във вратата му, остави отлични впечатления, като отрази седем удара. Неговият отбор не игра в първата минута в знак на протест срещу положението в клуба.

Авеш вече изпадна от елита и това даде шанс на 21-годишния Шейтанов да запише първите си минути в мъжкия футбол.

Рафа Силва откри резултата за Бенфика още в 4-а минута, а Пици удвои от дузпа в началото на втората част. Гонзало Рамос вкара два бързи гола в последните три минути на мача за крайното 4:0.

Бенфика ще завърши втори в класирането, като тимът от Лисабон е на осем точки от шампиона Порто кръг преди края.

Борисов разпореди студен резерв при необходимост да се ползва само от ТЕЦ "Марица Изток II"