Дисциплинарната комисия на Българския футболен съюз отсъди тежки глоби на провинилите се отбори през изминалия 9-и кръг на родния елит.
В снощния мач между Локомотив София и Славия се стигна до сблъсъци между двете агитки. Локомотив София ще трябва да заплати 6300 лв. заради използването на факли и бомбички, хвърлянето на предмети, обиди и сблъсъци с охраната. Запалянковците на Славия също донесоха санкция в размер на 000 лв. на своя клуб.
В събота се състоя и вечното дерби между ЦСКА и Левски. "Сините" ще трябва да платят 3000 лв. глоба, заради прояви на свои фенове, а санкцията на ЦСКА е 2000 лв.
В пловдивското дерби между Локомотив и Ботев също бяха забелязани нередности. Ботев Пловдив е санкциониран в размер на 5300 лв. Градския им опонент Локомотив Пловдив също ще плати глоба на стойност 3300 лв.
Задържани за измама: Българи създали фалшив QR код за плащане на паркинги