ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Дий Бост дебютира за АСВЕЛ при победа в Евролигата

Чете се за: 01:30 мин.
Спорт
спрягат отново дий бост трансфер френския асвел
Слушай новината

Американецът с български паспорт Дий Бост направи своя официален дебют за новия си тим АСВЕЛ Вильорбан при успеха над Олимпия Милано в среща от 20-ия кръг на баскетболната Евролига.

Френският тим се наложи със 79:73 (19:17, 23:20, 15:20, 22:16) при визитата си в Милано, а Бост се отчете с 5 точки, 2 борби, 6 асистенции и 2 откраднати топки за 28 минути на паркета.

За американският гард това бе завръщане в Евролигата, след като за последно той игра в турнира с екипа на руския Химки през сезон 2018/19.

В същото време най-резултатен за победата на АСВЕЛ снощи стана Джона Матюс със 17 точки, докато за италианците Брандън Дейвис вкара 26, но въпреки това не успя да помогне на своя тим да избегне 14 поражение от началото на сезона в Евролигата.

Логично това отрежда на Олимпия Милано последното 18-то място в подреждането с баланс 6-14, докато френският АСВЕЛ Вильорбан заема 15-та позиция с баланс 7-13.

Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber

Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини

Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?