Дий Бост и АСВЕЛ Вильорбан отстъпиха на Партизан Белград в Евролигата

11:32, 01.02.2023
Чете се за: 01:17 мин.
дий бост асвел вильорбан отстъпиха партизан белград евролигата

Американският баскетболист с български паспорт Дий Бост и неговият АСВЕЛ Вильорбан допуснаха поражение със 71:92 (16:25, 20:25, 15:26, 20:16) при гостуването си на сръбския Партизан в среща от 22-ия кръг на Евролигата.

Домакините имаха пълен контрол върху срещата в "Щарк Арена" в Белград, като в един момент авансът им достигна 29 точки при 75:46 в края на третата четвърт.

Най-резултатен за победата стана Кевин Пънтър с 22 точки, докато за АСВЕЛ Ив Понс и Юсуфа Фал завършиха с по 14 пункта.

В същото време пък Дий Бост вкара 11 точки за френския тим за 28:11 минути на паркета.

С успеха Партизан Белград вече има баланс от 11 победи и 11 загуби и се намира на 10-то място във временното класиране, докато АСВЕЛ Вильорбан са на 16-та позиция с 8-14.