Дий Бост и неговият АСВЕЛ Вильорбан със загуба в края на редовния сезон в Евролигата

дий бост дейвид кравиш триумфираха купите франция испания
09:41, 14.04.2023
Чете се за: 01:27 мин.

Дий Бост и неговият АСВЕЛ Вильорбан записаха загуба в последния 34-и кръг от редовния сезон в Евролигата. Като гост тимът отстъпи на Алба Берлин с 71:88.

Мачът обаче бе без значение и за двата тима, които са в дъното на класирането и отдавна бяха без шансове за плейофите.

Двата отбора изиграха оспорвано първо полувреме, като си размениха по една спечелена четвърт. Домакините обаче взеха двубоя в свои ръце и още след подновяването на играта друпнаха напред в резултата. Преднината на Алба Берлин се запази и през последната четвърт без да оставя шансове на противника за обрат.

Луис Олинде и Люк Сикма бяха най-резултатни за успеха с по 12 точки.

За френския тим Юсуфа Фал завърши с 14 точки, 13 записа Джона Матюс, а Бост финишира с 3 точки, 1 борба, 5 асистенции и 2 откраднати топки за 27 минути на терена.