Диян Боюклиев: Доближихме се до ЕвроВолей 2021

12:56, 09.05.2021
Чете се за: 00:37 мин.
Волейбол
диян боюклиев доближихме евроволей 2021

Селекционерът на националният отбор на България за девойки под 16 години остана доволен от успеха на младите момичета срещу Естония на старта на квалификациите за ЕвроВолей 2021.

В столичната зала "Христо Ботев" малките "лъвици" записаха категорична победа с 3:0 (25:10, 25:14, 25:19) в първата си среща от Група В

Боюклиев определи победата като очаквана и допълни, че тя доближава отбора до голямата цел - първото място в групата и директно класиране на тима за първенството на Стария континент в Унгария и Словакия.

„Отбелязахме бърза победа, не толкова хубава – каза треньорът. - Но предвид възрастта на момичетата, очаквахме този спад, който се получи. При два много бързи гейма в наша полза, имаше отпускане в третата част. Поздравявам състезателките, че успяха да се съберат и да затворим мача чисто с 3:0. Това в крайна сметка ни доближава до първото място и участие на Европейското първенство. Следващият ни съперник е Финландия. Гледахме играта им. Очаква ни двубой с подобен на Естония отбор, който може би греши малко повече. Това ще бъде в наша полза. Смятам, че това е съперник по нашите възможности. Излизаме да завършим и втория ни мач със същия резултат и да спечелим