В 17.00 часа днес изтича крайният срок кандидатите за генерален директор на БНТ да подадат документи в Съвета за електронни медии. На 29 юни СЕМ ще избере новия ръководител на обществената медия. До края на работния ден вчера все още нямаше внесена нито една кандидатура.
Съгласно утвърдената от СЕМ процедура, кандидатите за генерален директор на БНТ подават документите си лично. Те прилагат и концепцията си за развитие на обществената телевизия.
В срок до 15 юни СЕМ оповестява на интернет страницата си кандидатите, които са допуснати до участие в процедурата, а до 23 юни ще стане ясно кои от тях ще преминат до следващия етап – изслушване.
Изслушването ще се проведе на 27 и 28 юни.
Регионална икономическа среща: Конференция на Американските търговски камари в България, Гърция и Турция
Гълъб Донев: Служителите на МВР и военните ще си плащат осигуровките от догодина
Момиче на 16 години и момче на 17 години загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил между Мездра и с. Боденец