Мирното недоволство е срещу насилието и неспазването на законите у нас
Пореден протест под мотото "Корупцията и насилието убиват" се провежда в Бургас. Мирното недоволство е срещу насилието и неспазването на законите у нас, ниските присъди срещу насилниците на хора и животни, както и на шофьорите, предизвикали тежки пътни инциденти.

снимка: БГНЕС
Много жители са се събрали пред Районния съд в центъра на Бургас, за да кажат стоп на войната по пътищата. Наистина не стихва недоволството срещу смъртоносните пътища, безотговорното поведение на шофьорите и несправедливите присъди, които получават те. След случая с катастрофата, при която загина 12-годишната Сияна, протестиращите тук настояват за спешни ремонти на критичните участъци, за да няма повече отнети човешки животи.
Жителите тук протестират и за по-строги наказания за насилниците над животни след бруталния случай в Перник. Те настояват за промени в Наказателния кодекс и справедливи присъди.
Вижте повече в прякото включване на Елена Цанова
Откриха изложба по повод 150 години от Априлското въстание в Обсерваторията в Рожен
Възстановено е движението и в двете посоки по АМ "Тракия" в района на 69-тия километър
След повече от седем месеца: Нова фирма поема почистването в столичните райони "Слатина", "Подуяне" и "Изгрев"
Повече от 8 часа продължава борбата с пожара на АМ "Тракия" при отбивката към Велинград
Възстановено е движението и в двете посоки по АМ "Тракия" в района на 69-тия километър
Бдение в Кричим с надежда за правосъдие след жестокото убийство на млад мъж в Пловдив от тийнейджъри
В капана на фентанила: Кой ръководи трафика и има ли изход за пристрастените?