Доди Лукебакио извоюва първи успех за Севиля като гост в Ла Лига

Белгийският национал бе точен на два пъти през първото полувреме за победата с 2:0 срещу Еспаньол.

Доди Лукебакио
Снимка: sevillafc.es
09:43, 26.10.2024
Чете се за: 01:35 мин.

Доди Лукебакио отбеляза два гола през първото полувреме, за да осигури на Севиля победата с 2:0 срещу Еспаньол и да донесе първи успех на тима като гост от началото на кампанията във футболното първенство на Испания.

Първото попадение в 20-ата минута може би ще бъде фаворит за гол на сезона. Белгийският национал получи топката в средата на половината на Еспаньол и я овладя, преди да нанесе страхотен удар от около 30 метра в горния ъгъл на вратата на домакините.

Второто му попадение минута преди почивката беше по-малко зрелищно. Защитата на Еспаньол не успя да се справи и Лукебакио отправи удар под ъгъл в далечния ъгъл за петия си гол в 10 мача в шампионата.

Резултатът е първа победа на Севиля далеч от дома от април, която го изкачи на девето място в класирането с 15 точки. Еспаньол остава 15-и с 10.

САЩ одобри продажба на модерна ПВО система на Тайван
Нотингам Форест се изкачи в Топ 5 на Висшата лига след победа при визита на Лестър