Доминик Тийм стартира с победа на домашния си турнир в Кицбюел

първи полуфинал доминик тийм повече година
13:17, 27.07.2022

Доминик Тийм победи Александър Шевченко с 6:4, 6:2 на старта на тенис турнира в Кицбюел, Австрия от сериите АТП 250.

В първата част равенството се запази до резултат 3:3 гейма, като руснакът печелеше подаванията си трудно. 28-годишният тенисист проби своя опонент при следващата си възможност, за да изгради комфортен аванс и да затвори сета.

Поставеният под №199 в световната ранглиста бе далеч по-убедителен във втората част. Двамата тенисисти си размениха по един пробив за 2:2. До края на сблъсъка Доминик Тийм загуби едва три разигравания и се поздрави с победата след 1 час и 31 минути игра.

В домашния си турнир австриецът ще срещне сънародника си Себастиан Офнер, който победи Ришар Гаске с 1:6, 7:5, 7:5.