10:16, 25.09.2020
Чете се за: 00:36 мин.
Лига Европа
без златан милан продължава напред лига европа

Седемкратният футболен шампион на Европа Милан се класира за плейофния кръг на Лига Европа след трудна домакинска победа с 3:2 над норвежкия Бодьо/Глимт.

Участие в срещата не взе звездата на тима от Милано Златан Ибрахимович, който даде положителен тест за коронавирус.

На "Сан Сиро" Каспер Юнкер даде аванс на Бодьо/Глимт в 15-ата минута, но още в ответната атака Милан изравни чрез Хакан Чалханоглу.

В 32-рата минута Лоренцо Коломбо изведе домакините напред в резултата, а малко след началото на второто полувреме Чалханоглу покачи на 3:1 за "росонерите".

Почти веднага след гола на Милан гостите намалиха за 2:3 чрез Йенс Хауге, но за повече нямаха сили.

За влизане в групите на втория по сила клубен турнир в Европа Милан ще играе с тима на Рио Аве.

Португалците поднесоха сензация, след като отстраниха турския Бешикташ с 5:3 след дузпи.

В редовното време и продълженията двата отбора завършиха при 1:1, но при наказателните удари пропуски за Бешикташ направиха Уелинтон и Кайл Ларин, докато гостите бяха безпогрешни.