Дортмунд писа "Отличен 6" на Волфсбург и върна минималната разлика с Байерн

дортмунд писа отличен волфсбург върна минималната разлика байерн
20:47, 07.05.2023

Отборът на Борусия Дортмунд разгроми с 6:0 на своя "Сигнал Идуна Парк" тима на Волфсбург в среща от 34-ия кръг на Бундеслигата и отново върна изоставането си от само една точка спрямо Байерн Мюнхен в битката за титлата.

Три кръга преди края на сезона "жълто-черните" заемат 2-то място в подреждането с 64 точки, докато играчите на Байерн са лидери с 65.

Малко по-надолу в класирането пък тази тежка загуба за Волфсбург охлади амбициите на тима за място в Европа през следващия сезон, въпреки че "вълците" остават само на две точки зад 6-ото място, което към момента се заема от Байер Леверкузен.

Днес обаче "вълците" бяха тотално надиграни от Борусия Дортмунд, който откри головото шоу чрез Карим Адейеми още в 14-ата минута, а до почивката точни за вестфалци бяха още Себастиан Алер и Дониел Мален.

През второто полувреме момчетата на Един Терзичи изобщо не намалиха темпото и стигнаха до нови три попадения, като на два пъти се разписа Джуд Белингам, а втория си гол в срещата реализира и Карим Адейеми.

Младият немски национал можеше дори да оформи и своя хеттрик в 65-ата минута, но пропусна да се разпише от дузпа, пращайки топката над вратата.