Нападателят на Голдън Стейт подкрепи решението на съдиите да бъде изгонен.

грийн размина глоба нокаутира пул
10:48, 29.03.2024
Чете се за: 01:42 мин.

В двубой от четвъртък сутринта, Голдън Стейт Уориърс надделя над Орландо Меджик с 101:93. Акцентът обаче беше изместен от важната победа върху поредното изгонване на Дреймънд Грийн след само четири минути игра.

Това е 19-то изгонване в НБА кариерата на Грийн и четвърто за този сезон след пререкание със съдията Рей Акоста.

В четирите си минути на паркета, 34-годишният нападател успя да си навлече гнева на Акоста, като първоначално влезе в спор след негов личен фал. В последствие, спорът се разрасна до викове и неспортсменски коментари към съдията, което доведе и до изгонването на Грийн.

"Това е недопустимо. Казах каквото казах. Заслужавах да бъда изгонен. Ако трябва да съм честен с вас, опитах се да завъртя тялото си към пейката, но изрекох казаното малко по-рано. Въпреки това е недопустимо", каза Грийн по време на подкаста си "Шоуто на Дреймънд Грийн".

Този сезон Грийн беше наказан за неопределен период от време на 12-ти декември, след като удари в лицето Юсуф Нуркич от Финикс Сънс. Наказанието му бе за 12 двубоя. Нападателят беше наказан за още пет мача преди това, след като хвана за гушата Руди Губер от Минесота Тимбъруулвс.