Дузпа в края донесе победата на Интер в Залцбург и реши нещата в група "D" на ШЛ

00:02, 09.11.2023
Шампионска лига
дузпа края донесе победата интер залцбург реши нещата група

Отборът на Интер записа трети пореден успех в Шампионската лига, побеждавайки с минималното 1:0 като гост състава на Ред Бул Залцбург в среща от четвъртия кръг на група "D".

Единственото попадение в Австрия падна в заключителните минути на срещата, когато Мадс Бидструп игра с ръка в наказателното поле и така гостите получиха право да изпълнят дузпа.

С отговорността да стреля от бялата точка се нагърби Лаутаро Мартинес и капитанът на "нерадзурите" не сбърка, носейки победата на своя тим.

По този начин футболистите на Симоне Индзаги се изравниха на върха в подреждането на групата с тима на Реал Сосиедад, който по-рано тази вечер срази с 3:1 като домакин Бенфика.

Двата състава вече имат по 10 точки и на практика си осигуриха участие в осминафиналите на Шампионската лига през този сезон, като остава единствено да разрешат спора за първото място в крайното класиране.

В същото време остава въпросът и кой ще завърши на 3-о място и ще продължи кампанията в Лига Европа, като в спора между Ред Бул Залцбург и Бенфика засега австрийците имат 3 точки срещу нито една за лисабонци два кръга преди края.

Два късни гола на Хари Кейн донесоха четвърти пореден успех на Байерн в ШЛ и го класираха за осминафиналите
Арсенал отново срази Севиля и се откъсна на върха в група "В" на Шампионската лига