Два гола и асистенция на Душан Влахович върнаха Ювентус към победите в Серия "А"

23:47, 07.02.2023
Чете се за: 01:40 мин.
два гола асистенция душан влахович върнаха ювентус победите серия

Отборът на Ювентус се завърна към победите в италианската Серия "А", след като в среща от 21-ия кръг надигра с 3:0 гост тима на Салернитана.

На два пъти точен за "Старата госпожа" беше Душан Влахович, с което той помогна на своя тим да прекъсне серията си от три поредни двубоя без успех в първенството.

Именно сърбинът даде аванс на Юве в 26-та минута, вкарвайки от дузпa, която беше отсъдена за нарушение в наказателното поле срещу Фабио Мирети.

Отново Влахович опита изстрел от въздуха в края на първото полувреме, който обаче се превърна в асистенция за неговия сънародник Филип Костич, който с едно докосване преодоля Гийермо Очоа и удвои аванса на "бианконерите".

Душан Влахович все пак стигна до втория си гол скоро след почивката, когато в 47-та минута се възползва от подаване на Николо Фаджоли, за да оформи крайното 3:0.

С тази победа тимът на Ювентус събра 26 точки в класирането и се изкачи до 10-то място, докато Салернитана заема 16-та позиция с 21 пункта.