Два гола на Мохамед Салах донесоха само точка на Ливърпул при визитата на Брайтън

Египянинът се разписа на два пъти, но "чайките" заслужиха точка

17:54, 08.10.2023
Чете се за: 02:12 мин.
Доминик Собослай Соли Марч Брайтън Ливърпул

Двубоят между Брайтън и Ливърпул от 8-ия кръг на Висшата лига. Симон Адингра бе точен преди Мохамед Салах да се разпише на два пъти. Люис Дънк заслужи точка на тима си с гол след паузата.

"Чайките" откриха резултата в 21-ата минута на стадион "Амекс" в Брайтън. Симон Адингра се възползва от грешка на гостите и изпрати топката в опразнената врата, след като Алисон бе далеч от голлинията.

Мърсисайдци заиграха по-активно в преден план и успяха да стигнат до обрат още преди почивката. Мохамед Салах завърши скоростна атака, за да изравни резултата. Египтянинът донесе преднина за "червените" в добавеното време на първото полувреме, след като бе точен от дузпа за нарушение на Паскал Грос срещу Доминик Собослай.

След почивката резервата Райън Гравенбер имаше отлична възможност да се разпише, но стреля в напречната греда от непосредствена близост.

Играчите на Роберто Де Зерби успяха да изравнят резултата от статично положение. Люис Дънк засече с едно докосване центриране от пряк свободен удар във вратарското поле на Соли Марч.

Ливърпул заема 3-ата позиция в класирането с актив от 17 пункта. Брайтън се намира на 6-ото място с точка по-малко.

Останалите шампионатни срещи също завършиха при равен резултат. Двубоят между Уест Хем и Нюкасъл завърши при равенство 2:2. Дербито на Мидландс между Уувърхемптън и Астън Вила приключи наравно 1:1.