Два гола на Рахийм Стърлинг донесоха победата на десетима от Челси над Лестър

18:41, 27.08.2022
два гола рахийм стърлинг донесоха победата десетима челси лестър

Отборът на Челси постигна победа с 2:1 като домакин на Лестър Сити в двубой от четвъртия кръг на английската Висша лига.

Резултатът на стадион „Стамфорд Бридж“ бе открит в 47-ата минута от Рахийм Стърлинг, който с прехвърлящ фалцов удар от границата на наказателното поле на „лисиците“ се разписа в горния ляв ъгъл на вратата, пазена от Каспер Шмайхел.

Преди това, в 28-ата минута, „сините“ останаха с човек по-малко на терена заради втория жълт картон на Конър Галахър.

Съставът на Томас Тухел удвои преднината си в 61-ата минута, когато Рийс Джеймс направи прострелно центриране отдясно в наказателното поле на гостите, а непокритият Стърлинг засече топката на втората греда, реализирайки второто си попадение в срещата.

Лестър намали изоставането си в 66-ата минута. Двойно подаване между Харви Барнс и Джейми Варди, изведе първия на отлична стрелкова позиция в пеналтерията на Челси и Барнс се разписа с изстрел по диагонала, пращайки топката в средата на вратата, пазена от Едуар Менди.

В класирането Челси е шести с актив от седем точки, докато селекцията на Брендан Роджърс заема предпоследното 19-о място с едва една спечелена точка от четири изиграни срещи.

Тодор Скримов пропуска и мача със САЩ от Световното по волейбол
Стоилов върна Николай Михайлов в групата на Левски за гостуването на Ботев във Враца