Два гола на Влахович помогнаха на Юве за успех срещу Лацио

18:07, 16.09.2023
Чете се за: 02:15 мин.
два гола влахович помогнаха юве успех лацио

Отборът на Ювентус оглави временно подреждането в италианската Серия "А", след като надигра с 3:1 у дома Лацио в откриващия двубой от 4-ия кръг на италианското първенство.

На своя "Алианц Арена" в Торино домакините имаха нужда от само 10 минути, за да открият резултата чрез Душан Влахович, който се възползва от подаване на Мануел Локатели.

Малко след средата на първата част пък Федерико Киеза удвои преднината на Юве, разписвайки се с кинжален удар от средна дистанция, който остави безпомощен Иван Проведел.

След почивката в 64-ата минута Фелипе Андерсон върна надеждите на "бианкочелестите" с прекрасно изпълнение от дистанция, с което той наказа грешка в редиците на "Старата госпожа" при изнасянето на топката.

По-малко от 180 секунди след този епизод обаче Душан Влахович върна аванса от два гола на своя тим, след като получи дълго подаване от Хуан Куадрадо, овладя на гърди, след което прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Лацио.

С успеха Ювентус събра 10 точки и временно излезе на върха в подреждането преди дербито между Интер и Милан по-късно тази вечер, който изправя един срещу друг единствените два тима без грешна стъпка дотук в първенството.

Третата загуба на Лацио в първите четири мача пък означава, че римляните се намират на 15-ото място със само 3 пункта.