Два гола на Йодегор донесоха ценни три точки на Арсенал и откъснаха "артилеристите" на върха пред Сити

08:56, 13.11.2022
Чете се за: 01:47 мин.
два гола йодегор донесоха ценни три точки арсенал откъснаха артилеристите върха сити

Отборът на Арсенал надигра с 2:0 като гост състава на Уулвърхмяптън в среща от 16-ия кръг на Висшата лига и по този начин се откъсна на пет точки на върха в класирането.

С успеха "артилеристите" събраха 37 точки и се възползваха по най-добрия начин от загубата на най-близкия преследвач Манчестър Сити, който остава на второто място. В същото време Уулвс са на последната 20-та позиция с актив от едва 10 пункта.

На своя "Молиню" "вълците" имаха своите шансове срещу Арсенал, но през първото полувреме на два пъти пропуски от изгодни позиции направи Гонсало Гедеш.

След почивката обаче футболистите на Микел Артета взеха нещата в свои ръце и в крайна сметка стигнаха до успеха след две попадения на Мартин Йодегор.

Норвежкият футболист откри резултата в 54-ата минута след асистенция на Фабио Виейра, а четвърт час преди края Йодегор вкара и второ си попадение в срещата след разбъркване в наказателното поле на домакините.

И за двата тима това беше последен двубой преди паузата заради Мондиала в Катар, като Висшата лига ще се завърне по Коледа.

Валери Симеонов ще сезира прокуратурата за безстопанственост на оградата по границата с Турция