Два гола от корнер донесоха победата на Пирин (Благоевград) срещу Локомотив (София)

два гола корнер донесоха победата пирин благоевград локомотив софия
18:57, 21.02.2022
Чете се за: 01:25 мин.

Отборът на Пирин (Благоевград) направи важна крачка по пътя към оставането си в елита на българския футбол.

В двубой, закриващ 20-ия кръг на първенството, "орлетата" победиха като домакини Локомотив (София) с 2:1.

Съставът на Радослав Митревски откри резултата в 7-ата минута чрез бранителя Христофор Хубчев, който засече центриране от ъглов удар на Антон Карачанаков и с глава прати топката в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Александър Любенов.

Пирин удвои преднината си в 65-ата минута отново след изпълнение на корнер. Карачанаков центрира остро в наказателното поле на столичните "железничари", където Александър Дюлгеров стреля с глава, а Петър Занев с плонж засече пред голлинията и вкара топката в мрежата за 2:0.

В 70-ата минута Октавио намали пасива на локомотивци с фантастичен гол от над 30 метра, който не остави шансове на стража на благоевградчани Янко Георгиев.

В класирането Пирин е 11-и с 19 точки, колкото има и 12-ия Локомотив (София), но "орлетата" са с по-добра голова разлика.

Давид срещу Голиат: С какво Украйна може да отвърне на руската военна мощ?
Кристиан Ериксен с две асистенции за Брентфорд в контрола с шампиона на Шотландия