Две греди и гол за Люк де Йонг в минималната победа за Барселона

Барселона
23:55, 02.01.2022

Барселона победи Майорка с 1:0 в мач от 19-ия кръг на Ла Лига. Люк де Йонг нацели две греди преди да отбележи победното попадение през първата част.

Първото по-опасно положение в срещата дойде за каталунци. В 29-ата минута Люк де Йонг стреля отблизо, но в дясната греда. Само минута по-късно нападателят засече със задна ножица центриране на Оскар Мингеса, но ударът му се отби от напречната греда. Нидерландецът все пак успя да се разпише в 44-ата минута, след като засече с глава ново центриране на Оскар Мингеса.

След почивката възпитаниците на Шави Ернандес контролираха играта. В добавеното време от срещата Жауме Коста пропусна да изравни за домакините, след като Марк-Андре тер Щеген спаси удара му в левия ъгъл.

Барселона заема 5-ата позиция в класирането с актив от 31 точки. Майорка е 15-и с 20 пункта.