Две греди за Манчестър Сити в нулевото равенство с Кристъл Палас

Манчестър Сити
23:54, 14.03.2022
Чете се за: 01:27 мин.

Последният мач от 29-ия кръг на Висшата лига между Кристъл Палас и Манчестър Сити завърши при резултат 0:0. Жоао Кансело и Кевин де Бройне бяха близко до това, да открият резултата, но ударите им срещнаха страничните греди.

През първото полувреме Кевин де Бройне шутира към противниковата врата, но Висенте Гуаита спаси. Минута по-късно Жоао Кансело стреля в лявата греда.

Рияд Марез също застраши вратата на домакините, но испанският страж изби удара му.

След почивката натискът на "гражданите" продължи. Този път изстрел на Кевин де Бройне се отби в дясната греда.

В добавеното време Емерик Лапорт можеше да донесе успеха на шампионите с отиграване с глава, но Висенте Гуаита стигна пръв до топката.

През втората част Хосеп Гуардиола не направи нито една смяна, макар статистиката да сочи, че възпитаниците не успяха да отправят точен удар.

Манчестър Сити остава на върха в класирането с актив от 70 точки. Кристъл Палас е 11-и в подреждането с 34 пункта.